איך להיזהר או לחסוך בכל מה שקשור למס הכנסה?

למעשה אם אתם בעלי חברות אחד הדברים שאתם צריכים להכיר זה מקדמות מס הכנסה.
רוב בעלי העסקים משלמים מקדמות ולמעשה לא מבינים על מה הם משלמים.
היום אני הולך להסביר בצורה פשוטה מה עושים עם המקדמות של מס ההכנסה, ושזה לא גזרה משמיים.

מקדמות מס הכנסה

אז המאמר הולך להיות מעט ארוך, אבל תקדישו פעם אחת 5 דקות על מנת להבין את הנושא אחת ולתמיד, מה זה בעצם מקדמות מס הכנסה ומה אפשר לעשות עם זה. נאמר ששנה שעברה הייתה שנה ממש טובה, והצלחתי להרוויח עשרה אחוזים מהמחזור שלי, למעשה אם זה עשרה אחוזים, מס ההכנסה לוקח עבור ה-10% האלה, סכום כלשהו, הם לוקחים את הסכום הזה ביחס ישיר למחזור. נאמר שזה 1% מהמחזור שלך, אתה משלם מקדמות כל השנה כחלק היחסי של המס מאותם עשרה אחוזים רווח שווה ערך 1% מהמחזור שלך. ולכן כל השנה נדרשו ממך 1% מהמחזור שלך, לרוב זה לא 1%, 1 הוא רק לצורך הדוגמה, האחוזים יהיו הרבה יותר גבוהים, 2-4% אחוזים. חברות שהרוויחו מעולה שנה קודמת, והשנה לא כ”כ מרוויחות טוב, או לחלופין בחברה שמרוויחה השנה ממש טוב, חשוב לדעת שהאחוז הוא קריטי. ניקח דוגמה ששנה שעברה הרווחתי ממש טוב והשנה מסיבה כזאת או אחרת אני מרוויח לא טוב. למעשה אם הרואה חשבון שלי הוא לא עירני הוא לא יבדוק ולא ידע שצריך לטפל בזה. רוב רואי החשבון לצערי לא ערניים ולא יוזמים, אם אתם לא תבואו לרואה החשבון שלכם ותגידו לו אחת לרבעון – שיבדוק את מקדמות מס הכנסה שלכם, ושמה שאתם משלמים זה נכון – אתם תשלמו כל שנה יותר ובסוף השנה תקבלו החזר.

“תחביאו” את הכסף שלכם

דרך אגב אני ממש בעד, “תחביאו” את הכסף שלכם, ככה בסופו של דבר יהיה לכם באמת כסף, ויותר מזה גם מס הכנסה נותן ריבית של 4% ובאף פק”מ לא תקבלו, כך שהריבית אפילו טובה. אבל אם אתם רוצים לעבוד עם הכסף שלכם או סתם התזרים מזומנים לא משהו כי השנה לא טובה אז למה לתרום כסף למס הכנסה , לשים אותו אצלו ולהיות בדוחק? אז לכן אחד לשלושה חודשים, מה שאני ממליץ זה לפנות לרואה החשבון ולהגיד לו שיבדוק כמה שילמתם עד עכשיו. לפעמים יכול להיות שבשלושה חודשים ששילמת עד עכשיו כיסיתם את החודש הבא, ואז בעצם תוכלו לדאוג שלא תשלמו מקדמה חודש הבא כי הפרשתם כבר בחודש הקודם סכום כסף מספיק לחודשיים. מקדמות מס הכנסה זה לא גזרה משמיים, זה מקדמה, זה צפי, זו הערכה של מס ההכנסה – כמה אתם מרוויחים בשנה. אפשר לשנות את זה, אבל אל תתפתו לעשות את זה, כדי שלא תקבלו פתאום בסוף השנה איזשהו סכום מאוד מאוד גבוה.

מקדמות מס הכנסה 0

ופה הטיפ לבעלי העסקים שהיו בהפסדים והנמצאים בצמיחה או לבעלי העסקים שהיו עסק חדש ועכשיו עולים, למעשה אם תעשו בצורה הפוכה ותבקשו במקדמות מס הכנסה 0, סוף השנה פתאום תגיע לכם הפתעה לא נעימה ואז לא תבינו מאיפה יש לכם את ה”גזרה” הזו – לשלם כל כך הרבה כסף. אף אחד מאיתנו אף פעם לא שם כסף בצד או מתכונן לתשלומים למס הכנסה, כולם חיים עם הכסף שיש להם ומה שיש מבזבזים. אז בואו תלמדו שמקדמות זה צפי, ואפשר לשלוט עליו אחת לשלושה חודשים, לכל הפחות תעשו בדיקה עם רואה החשבון שלכם, ואם אתם לא תיזמו את זה, עוד לא שמעתי על רואה חשבון אחד שיוזם את הדבר הזה.

לכו לבדוק כמה המקדמות שלכם, ונתראה בטיפים הבאים!

שלכם אלעד הדר
מנכ”ל SUCCESS ייעוץ עסקי

השארת תגובה